haf
pes pudl - foto: Zuzana Landnerová - FotoZuZa

psi

Všichni psi mají mnoho společných charakterových vlastností.

Psy můžeme popsat jejich:

Původem, Anatomií, Fyziologií, Podle toho, kde jsou organizováni a sdruženi. Hodnocení exteriéru je prováděno na výstavách,

konvalinka vonná - foto: Dana Michalcová - botanickafotogalerie.cz

Toxické látky

Toxické látky mají různé biologické účinky na živé organismy. Vyskytují se i jako součást potravin či krmiv. Zde se vyskytují proto, že některé organismy nejsou schopny tyto látky syntetizovat. V závislosti na množství mohou toxické látky způsobit onemocnění nebo poškození organismu.

držení psa mimo lidský příbytek, eventuelně trvale na řetězu

Ochrana zvířat je specifická právní oblast, která chrání zájmy života, zdraví a pohody zvířat. K přirozeným potřebám zvířat patří jejich pohyb jako základní etologická a fyziologická potřeba.

psi - foto Zuzana Landnerová - FotoZuZa

Se slovem BARF,

se v poslední době setkal téměř každý, kdo se pohybuje alespoň trochu v kynologické tématice.  V podstatě se již nějakou dobu řadí barfování mezi nejčastěji diskutovaná témata. Pro nezasvěcené se jedná o metodu výživy masožravých domácích zvířat. Zastánci této výživy hledají inspiraci u divoce žijících psovitých šelem (zejména vlků). BARF je zkratka pocházející z anglického spojení Bones And Raw Food

pes - foto: Zuzana Landnerová - FotoZuZa

Klíště - lymská borelióza

Klíšťata se probouzejí při počasí nad 15°C na teplých a vlhkých místech, na okrajích listnatých porostů nebo ve vysoké trávě. Objevují se nejvíce během jara a podzimu, právě tam, kde je to pro vašeho zvířecího kamaráda nejatraktivnější. U psů a koček se klíště nejčastěji přisaje na hlavě a uších, kde je i tenkost kůže k jejich přisátí ideální.

fotografování - foto: Pes Jíra

zvířecí kamarády fotografujeme častěji než své partnery

Zvířecí kamarádi patří do rodiny, výzkum společnosti Nikon prokázal, že 88 procent majitelů zvířat v České republice považuje své zvířecí společníky za součást své nejbližší rodiny a fotografuje své chlupaté přátele častěji než své partnery.

pejsek Feebe - foto chovatele:  Andy Sarah

sametka podzimní - sviluška

Pokud se váš pes, kočka nebo jiný domácí zvířecí kamarád, na konci léta, srpen, září začne nápadně hodně drbat, s největší pravděpodobností ho trápí svilušky. Sviluška je ale pouze lidový název pro sametku podzimní. Mnoho chovatelů díky tomu tyto dva roztoče zaměňuje. Ano, přesně tak, není to sviluška, je to sametka podzimní. Sametka podzimní je půdní roztoč, který žije většinu svého života nenápadně schovaný v zemi, nevíme o něm vůbec nic.

kočka - foto: Zuzana Landnerová - FotoZuZa

Alergie na zvířata

znepříjemňuje soužití se zvířecími kamarády. Přibývá rodin, které teprve po pořízení zvířete zjistí, že někomu jeho přítomnost neprospívá. Senzibilní lidé na pyly a plísně jsou rizikovější i na rozvoj alergie na zvíře. Zvířecí alergeny můžou způsobit alergické rýmy a záněty spojivek, ekzémy a kopřivku. Většinou jde o látky bílkovinné povahy, v podstatě o bílkovinné molekuly.

původ a historie psů - foto: Eva Černohubová

Původ a vývoj psů

Každá kultura má svůj příběh psů, ale odkud psi skutečně pocházejí?

Kmen indiánů z Nové Guinei tvrdí, že jejich lovečtí psi mají nadpřirozené schopnosti vystopovat kořist a pochází ze starodávného divokého psa na Nové Guinei, který neštěká, vyje jako vlk, spatřit se dá zřídka,

foto: Zuzana Landnerová - FotoZuZa

Hypoalergenní plemena psů

jsou psi, kteří jsou považováni za nejméně náchylné ke spuštění alergických reakcí u lidí. Alergenní reakce na zvířata mají většinou i jinak přecitlivělí lidé, kteří již většinou o sobě ví, že mají třeba pylové alergie. Alergiemi trpí velká část obyvatel a je celá řada elementů co je způsobují, od potravin, prachu, roztočů, až po naše nejmilejší, zvířecí kamarády. 

Dasty
Mia
Connie
Čestr
Nellinka

V této sekci zatím nejsou žádné profily ocásků. Přidejte jej!

mag
Ankara
Agnes
Eliviann
Connie
Ali
Pražák
Eiko
Benji
zena Abi
Ovčarka
Dan
Bak
Lenti
Nero
Amanda
Terka
Špunt
Marty
Bad
Elmo
Manžu
Frosty
Eli
Max
Colorado
Ovčarka
Dan
Sheila
Dasty