Nápověda

Jak vložím fotky?? 

Nejdříve se musí vytvořit foto galerie a do foto galerií je možno vkládat fotografie. Obojí se tvoří stejným způsobem přes přidat [+] vedle profilové fotky. Každá fotka, foto galerie lza přiřadit konkretnému profilu ocásku z vašeho profilu,  který je již vytvořen. 

Jak mohu řadit profily ocásků do událostí máme mladé, ztracení, krytí, adopce, útulky, nebe a narozeniny??

Přes  přidat přidat [+] při zakládání profilu, nebo přes editaci, nahoře klik na upravit v záložce profilu, při editaci profilu ocásku, dole pod nápisem rodokmen je velikým zeleným písmem napsáno UDÁLOSTI, na které klik a rozjede se vám nabídkka, menu, kde se klikne na vámi požadovanou událost. Do nebe zařadíte profil kliknutím do okénka odešel nám, v oteřeném kalendáři vyberete měsíc, rok a celý výběr ukončíte klinutím na aktuální číslici dne. Událost narozeniny není potřeba v událostech vybírat, k této události je zapotřebí kliknout do okénka Datum narození: a ve vyjetém kalendáři vyberete měsíc, rok a celý postup ukončíte kliknutím na požadovanou číslici dne. 

Jak vyberu datum v kalendáři narozenin a kalendáři odešel nám??

Kliknutím do okénka se rozjede, otevře okénko s kalendářem, kde se nejdřív zvolí požadovaný měsíc, rok a celý výběr ukončmeí kliknutím na požadovanou číslici příslušného dne. A je to.


Limity

Na ocásky.cz lze využívat několik úrovní členství. Základní, avšak pro mnohé naprosto dostačující FREE verze, je zdarma. Pro ty, kteří požadujíc více, jsou tu placená členství, která umožní další rozvoj a fungování tohoto unikátního média. Rozdíly mezi jednotlivými typy členství najdete v Ceníku. Členský příspěvěk začíná na velmi příznivé ceně okolo 10 korun měsíčně! 

Něco se mi zobrazuje "divně" - nejde mi přidat obsah

Ocásky.cz využívají moderní technologie a nejlépe je zobrazíte na moderních webových prohlížečích. Těmi jsou například aktuální verze programů Firefox, Chrome, Safari či Opera. S drobnými grafickými nedostatky lze využívat Internet Explorer 9 a 8. Explorer 7 je vzhledem je svému stáří a nebezpečnosti podporován částečně a Explorer 6 a nižší již vůbec. 

Ocásky

Profil zvířete (ocáska) slouží k prezentaci jakéhokoli živočišného druhu. Lze jej řadit do Galerií, lze o něm publikovat Zápisky, lze propagovat Události s ním související, lze jej zařadit do rodiny s příbuznými zvířaty. A díky tomu sledovat, co je nového u známých. 

Profil zvířete se na titulní straně zobrazí jen tehdy, když má vloženu profilovou fotku. Události, jako Krytí, Máme mladé a podobně se na titulní straně zobrazují jen u vyšších členství, než je FREE. 

Galerie a fotografie

Galerie a fotografie jsou samostatné prvky, nicméně úzce provázané. Nejprve si vytvořte Galerii a poté, při vkládání Fotografií, si zvolíte, do které Galerie budou patřit. Editovat údaje jednotlivých fotografií též můžete - přejděte na detail fotografie, stiskněte záložku Upravit - zde potom můžete například přiřadit fotografii do jiné galerie. 

Jednotlivé typy člentsví mají různé limity. Např. ve free účtu můžete mít 3 galerie a 30 fotek celkem. Jak je rozdělíte do galerií, je na vás. Pro případné uvolnění místa mažte staré fotky (např. přes položku v menu Můj obsah). Může se stát, že máte nahrané fotografie, které jste nepřiřadili do žádné galerie, nebo jste jejich galerii odstranili. Tyto fotografie tedy můžete přiřadit do galerie jiné, nebo je smazat. 

Vložení inzerátu

Inzerovat mohou pouze registrovaní uživatelé. Inzerát se přidává v menu (vedle profilové fotky) položkou přidat - inzerát. 

Dlouhodobý inzerát

Dlouhodobý inzerát je určen chovatelům a firmám, kterým šetří čas tím, že jej není nutné zadávat neustále znovu. Je vhodný na trvalejší či stále nabídky. 

Zeptejte se

Pokud si nevíte s něčím rady, zeptejte se nás ve fóru. Nebo nám neváhejte napsat přímo.