konvalinka vonná - foto: Dana Michalcová - botanickafotogalerie.cz

Toxické látky

Toxické látky mají různé biologické účinky na živé organismy. Vyskytují se i jako součást potravin či krmiv. Zde se vyskytují proto, že některé organismy nejsou schopny tyto látky syntetizovat. V závislosti na množství mohou toxické látky způsobit onemocnění nebo poškození organismu.

fotografování - foto: Pes Jíra

zvířecí kamarády fotografujeme častěji než své partnery

Zvířecí kamarádi patří do rodiny, výzkum společnosti Nikon prokázal, že 88 procent majitelů zvířat v České republice považuje své zvířecí společníky za součást své nejbližší rodiny a fotografuje své chlupaté přátele častěji než své partnery.

pejsek Feebe - foto chovatele:  Andy Sarah

sametka podzimní - sviluška

Pokud se váš pes, kočka nebo jiný domácí zvířecí kamarád, na konci léta, srpen, září začne nápadně hodně drbat, s největší pravděpodobností ho trápí svilušky. Sviluška je ale pouze lidový název pro sametku podzimní. Mnoho chovatelů díky tomu tyto dva roztoče zaměňuje. Ano, přesně tak, není to sviluška, je to sametka podzimní. Sametka podzimní je půdní roztoč, který žije většinu svého života nenápadně schovaný v zemi, nevíme o něm vůbec nic.

kočka - foto: Zuzana Landnerová - FotoZuZa

Alergie na zvířata

znepříjemňuje soužití se zvířecími kamarády. Přibývá rodin, které teprve po pořízení zvířete zjistí, že někomu jeho přítomnost neprospívá. Senzibilní lidé na pyly a plísně jsou rizikovější i na rozvoj alergie na zvíře. Zvířecí alergeny můžou způsobit alergické rýmy a záněty spojivek, ekzémy a kopřivku. Většinou jde o látky bílkovinné povahy, v podstatě o bílkovinné molekuly.

Čert
Joe Black
♂♀ lucinka

V této sekci zatím nejsou žádné profily ocásků. Přidejte jej!

Julinka
Baya
Ennie
Bulva
Kaštan
Ferda
Amálka
vendelín
Skippinka
Šimpy
Heiko
Ferda
Bastet
Baal

V této sekci zatím nejsou žádné profily ocásků. Přidejte jej!

Hryzka
Ťulina
Zrzek
Honzík
♂♀ lucinka
Samba
Bobina
Anabell
Erny