group IX

Skupina IX. Plemena společenská

Jejich užitkovým zaměřením je být člověku nablízku, bavit ho, dělat mu společnost, být mu přítelem. V minulosti sloužila mnohá společenská plemena i jako módní doplněk dam z vyšších vrstev,

pekingský palácový psík Koiboto Yume

Pekinéz byl vytvořen silou náboženské víry,

nijak na jeho vývoji, jako u jiných, nemělo vliv prostředí. Je známý jako lví pes a poprvé je v Číně zmiňován v době dynastie Šu, před dvěma tisíci lety. Čína se tehdy stala buddhistickou zemí a tuto změnu provázel významný problém, je tím lev. Budha lva zkrotil a vytvořil z něho věrného služebníka a mocného ochránce, který v Číně neexistoval. 

coton de tuléar - foto: Monika Zbránková

Bišonci

mají stočený ocas, krátký čenich, zavěšené uši a kulaté, tmavé oči a především jejich hlavní charakteristikou je jejich kudrnatá nebo hedvábná srst, minimálně sezoně líná a cyklus výměny srsti probíhá podobně jako u lidských vlasů. Jemná srst je náročná na údržbu, a časté koupání, vyžaduje denní rozčesávání, jinak rychle plstnatí, produkuje tak méně alergenů, proto jsou psi z této rodiny plemen psů považovány za hypoalergenní.

malá dogovitá plemena psů - foto: Aneta Jungová

Malí dogovití psi

po svých velkých příbuzných zdědili, houževnatost, odvahu a vyrovnanou osobnost. U jiných malých plemen psů je vidět, že bývají hyper aktivní, příliš nervózní, konfliktní a často je doprovází hlasitost, nepříjemné hloupé štěkání. Výhodou malého vzrůstu s kombinací vlastností svých velkých bratranců  je, že nemají problém s chovem v bytě, jsou pravými rodinnými psy, snadno opečovatelnými společníky.

Dasty
Mia
Connie
BRUM
Nellinka

V této sekci zatím nejsou žádné profily ocásků. Přidejte jej!

mag
Ankara
Agnes
Eliviann
Connie
Ali
Pražák
Eiko
Benji
zena Abi
Ovčarka
Dan
Bak
Lenti
Nero
Amanda
Terka
Špunt
Marty
Bad
Elmo
Manžu
Frosty
Eli
Max
Colorado
Ovčarka
Dan
Sheila
Dasty