Smrtící zbraň Beduínů, předchůdce chrtů.

V nejdrsnějším prostředí na zemi, v poušti v Jordánsku, kde teploty přes den přesahují padesát stupňů celsia, přežívají jen ti nejodolnější druhy, tam tvoří, člověk a pes, impozantní tým. Šest tisíc let Beduíni vytrvale připouštějí jen ty nejrychlejší a nejhbitější psi s dlouhýma nohama a nejlepším zrakem a touto volbou vytvořili jedny z nejúžasnějších psů, Salukiho. 

vlčáci - foto: Aneta Jungerová

Vlčáci

Jde o psy typickým s vlčím vzhledem, bez rozdílu k jaké skupině psů kynologických spolků náleží, jde o psy širokou veřejností tak nazývanou. Jedná se o formálně vytvořenou kategorii, kde jsou ovčáci a původní primitivní psi s vlčím vzhledem a plemena s předky s vlčím vzhledem, v některých zřetelích se mohou lišit, ale mají plno společných rysů, ve stavbě těla, ovladatelnosti a inteligence.

Švýcarští salašničtí psi - foto: Aneta Jungerová

Švýcarští salašničtí psi

pochází z dogy a do Švýcarska přišli za dob Římské říše. V době neolitu se na vzniku těchto plemen pravděpodobně podíleli pyrenejský horský pes, bordeauxská doga, španělský mastin, původní psi západní a střední Evropy a psi Féničanů. Prapůvodní psi měli krátkou i dlouhou srst. Byli ve zbarvení červeno-bílém, černém s pálením nebo tříbarevném. 

Dasty
Mia
Connie
Čestr
Nellinka

V této sekci zatím nejsou žádné profily ocásků. Přidejte jej!

mag
Ankara
Agnes
Eliviann
Connie
Ali
Pražák
Eiko
Benji
zena Abi
Ovčarka
Dan
Bak
Lenti
Nero
Amanda
Terka
Špunt
Marty
Bad
Elmo
Manžu
Frosty
Eli
Max
Colorado
Ovčarka
Dan
Sheila
Dasty