2 posts / 0 new
Poslední příspěvek
Honzík's obrázek
Offline
Příspěvků: 14
recept proti klíšťatům

Mám pro vás zaručený a vyzkoušený recept proti klíšťatům. Návod na domácí biorepelent je přímo ze Švédska. Náš rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!
Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme 1 lžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do rozprašovače a uchováme lednici. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů. Nasprejujeme si také obuv a psa !!

Lolinka21's obrázek
Offline
Příspěvků: 16
teda, to je ssuper receptík

Letos je těch klíšťat mraky, je to paráda, teď mám za pár kaček skvělý repelent pro oba a tak jednoduché. Celou dobu jsem si lámala hlavu nad tím, kde něco takového sehnat, ve všech jsou nastrkané všelijaké jedy, jsem trošku alergická, mám citlivou pleť, ale tohle je absolutně v pohodě. O psovi nemluvím, ten se stejně vymáchá v každém hovně, ale s klíšťaty v poho, akorát má větší spotřebu, tak ten uvařený litr se nám alespoň nezkazí. Ještě jsem přemýšlela, nevíte někdo, jestli třeba neexistuje nějaký jiný aromatický čaj, nebo aromatický vývar s podobnými odpudivými účinky, jako třeba rajčata proti komárům ve spreji. :-)