3 posts / 0 new
Poslední příspěvek
dean's obrázek
Offline
Příspěvků: 1338
Adoptujte pejska z Rumunska.

Zachráníte mu život! Aktivisté zachraňují na vlastní pěst opuštěné psy a vozí je k nám, kde se je snaží udat najivnim. V Rumunsku je ale vzteklina, zabíjí i lidi. Jsou tam desetitisíce volně pobíhajících psů, jsou přemnožení a rumuni je krutým způsobem likvidují. Lidé, kteří je sem vozí, "zvířata milují a chtějí jim pomoci" ale prakticky zlikvidují zvířata u nás. Myslíte si, že jde o pomoc ubohým, nebo pouze posunutí problému do jiné úrovně? Mají u nás aktivisté málo témat, kde se mohou zviditelnit nebo nejde o aktivisty, ale o sprostý byznys?

Agardan's obrázek
Offline
Příspěvků: 23
Adoptujte pejska z Rumunska.

No ještěže tak! Titulek mě přímo vyděsil. :-) Obsah příspěvku pak vše uvedl na pravou míru. Ano, aktivisté často nadělají víc škody, než užitku. Člověk někdy těžko rozliší, zda šlo o naivitu, nebo záměr. Chci věřit prvnímu.

georgina's obrázek
Offline
Příspěvků: 1
adoptujte si pejska z Rumunska

Nejen z Rumunska, ze Slovenska, z Maďarska, z Ukrajiny - příliš mnoho psů se vozí do Čech a na Moravu z ciziny a naši psi trčí v útulcích řadu let. Je mi sice líto každého zvířete, se kterým se špatně zachází, neschvaluji slovenský zákona o karanténních stanicích, kde zvíře mohou utratit za 28 dní,
ani tentýž maďarský s hrůzami jejich psích koncentráků (horší než klecové slepičí farmy)ani střílení psů na Ukrajině a v Rusku. Všude je vinen člověk!!! Ale všude jsou jiné podmínky a jedno řešení = odpovědný přístup ke zvířatům od počátku, kastrace, zákaz množíren, tj. cesta k absolutnímu snížení počtu chovaných domácích zvířat, psů a koček. Jen to je cesta. A ta bude v každé zemi na jiné úrovni, právě podle jejího stupně rozvoje. Jsem proto jednoznačně pro podporu záchranářů v jiných zemích. Ne už tak pro dovoz z lítosti. Slovensko je pro nás stále hodně blízké, vozí se psi i opačným směrem, i když málo. Ale další země? jsen spíše pro to podporovat ale nevozit. I když přivezení psi mají ve valné většině mezinárodní očkovací průkazy, ti z Maďarska a ze Slovenska téměř 100%tně. A lidi kteří je vozí, nejsou nezodpovědní blázni, ale lidé, kteří dělají svou "záchranařinu" z přesvědčení a lásky ke zvířatům a obětují jí často i poslední peníze. Některé z nich znám, takže jakékoliv vyvolávání paniky kolem této věci neschvaluji. Kdo chce pomoci, měl by pomáhat hlavně našim psům z útulků, těm, k nimž se lidé špatně chovají a pomoci jim k novému lepšímu domovu. Výjimky neodsuzuji, ale hromadný dovoz ke kterému dochází by neměl být pravidlem.