4 posts / 0 new
Poslední příspěvek
dean's obrázek
Offline
Příspěvků: 1338
co není bílé je černé?

Dobrý den pane, paní TM, děkuji za oslovení a vyjádření názoru. Tento problém je mi znám, jsem stejně jako vy proti množitelství. Kdyby, jste si portál trochu prostudoval a vyzkoušel, možná přijdete i na to, že máte možnost propagace vašich zájmů a činností, pokud jste nezisková organizace, zdarma. Své názory a osvětu můžete svobodně v mezích slušnosti a zákonů sdílet ve fóru.
Jsem toho názoru, že tzv. množitelství nezmizí tím, že se zakáže a uvalí se na jeho provozování cenzura. Chápu vaše zapálení a mrzí mne vaše vyjádření, že mne spojujete s množitelstvím. Neznamená, že když nemám radikální přístup, že jsem na druhé straně, lehce mi to připomíná jiná radikální uskupení, co není bílé je černé. Ocásek má každé zvíře, ne jen pes s PP.

Reakce na:

Dobrý den.
Nereaguji na Vás jako na spam, ale spíše mně zaráží Vás slogan: Milujeme zvířata, když vidím že většina inzertní plochy na webu je o "prodám štěnátka bez PP očkovaná, odčervená po rodičích s PP" není to trochu podpásovka pro návštěvníky, když tam jsou inzeráty od množitelů.
Jsem z neziskového spolku proti množení psů bez PP, takže tento e-mail nepřišel zrovna do správné schránky, a bude rázně řešen jako ukázka a názorné předvedení toho, co způsobuje, že poptávka po psech bez PP je stále silná...

Hezký den.

TM

Gwennda's obrázek
Offline
Příspěvků: 1
Černá není bílá, ale pouze radikalizmus mění do kompromisu-šedé

Dobrý den,

nejsem z žádné organizace, ale ráda bych se připojila k TM a jeho názoru. Je dobré, že je na to již organizace. Pokud podpoříte prodej psů bez PP, jste spoluúčastníkem, protože množitel prodá a o to mu jde. Příště připustí bez všech skrupulí svou fenku zase, jelikož se mu povedlo snadno prodat a to ještě i díky vám! Pokud by šlo o psy staré z útulku, je věc samozřejmě jiná. Bohužel je stále poptávka málo informovaných, tudíž i nabídka bude. A máte pravdu, vše není jen černé a bílé. Jsou lidé, kteří mají svou "Betynku" a za každou cenu chtějí od ní štěňátka, ale neuvědomují si, jakých negativních vad, nemocí a vlastností je nositelkou. Připustí s jiným, téhož plemene sice, nýbrž bez kontroly dědičnosti, a výsledek? 6 štěňátek s dědičnou chorobou. Ve švédsku a skandinávských zemích vůbec,je na to zákon, záměrné množení psů s defekty je označováno jako týrání zvířat. Jenže tam je lepší systém samozřejmě na vše. U nás jsou lidi příliš málo informováni a na všem chtějí jen vydělat.....

dean's obrázek
Offline
Příspěvků: 1338
Jsem rád, že vše nevidíte

Jsem rád, že vše nevidíte černě a jste zastáncem pozitivního myšlení a jeho šíření mezi neinformovanými.

COTONKA's obrázek
Offline
Příspěvků: 3
Množitelství

Dobrý den. Mám CHS plemene Coton de Tuléar. Odchovávám pejsky s PP. Měli jsme i psy bez PP. Podle mně je nejdůležitější, JAK se člověk ke zvířátkům chová.
I kamarádka si vzala štěně z množírny a to proto, že jí ho bylo líto. A takových případů znám víc. Na to právě tito "rádobymilovníci" zvířat spoléhají.
Kde je jejich lidskost, cit a láska? Nepochopím, jak můžou tito lidé zvířatům tak ubližovat tím, jak se o ně starají, tedy spíš nestarají! A co teprve týrání! Myslím si, že by zákon měl být přísnější v posuzování chování lidí ke zvířatům, když někteří lidé necítí tu samozřejmost, chovat se k nim slušně.