26 posts / 0 new
Poslední příspěvek
pejskukamarad's obrázek
Offline
Příspěvků: 1
Chov psů pro obživu ?

POZOR PSÍ PRACOVNÍ TÁBOR!
Máte rádi plyšáky SHI-TZU? Chcete si koupit štěně tohohle mazlíčka ? Tak pozor na levné nabídky bez PP ! Jeden takový pracovní tábor pro psy je ve Středních Čechách v nenápadné obci Krakovany, kde v zahradě rodinného domu je ustájeno velké množství zvířat pouze za účelem množení - jako v nějakém prasečáku. Nakrýt - porodit - prodat. Točit to tak dlouho, co fenka vydrží. Nedaří se? Nestandartní štěně? Pryč s tím a nebudeme utrácet za veterináře, tihle mrňousi moc nevydrží. Krmení tím nejlevnějším a sbírání hoven je celá péče. Nějaká socializace štěňátek ? Kdo by se s tím zdržoval... Dobrý kšeft, ale mít na to žaludek... Tak co, přidáte téhle "dámě" do rozpočtu a koupíte si nějakého ubožáčka, který prvně pozná pohlazení od nového majitele v 6 týdnech ?
Sám mám chovnou stanici na úplně jinou rasu ale protože je to v sousedství nenapíšu nic konkrétního, jen že vím jaký je rozdíl mezi chovatelstvím a výrobou štěňat. Vím, že se podobné věci dějí i se zvířaty s PP, ale tam bývá alespoň nějaký dohled nad podmínkami chovu a prodeje např. od příslušného klubu. Nikdy bych si nekoupil štěně které jsem neviděl, kde žije, nebo kdybych viděl jak jsou "uskladněna" v oddělených prostorách jako nějaká jatečná zvířata - sice čistě a v teple, ale bez jakéhokoli kontaktu s lidmi a to je to, před čím varuji.
Je každého věc, jaké zvíře si koupí a kde. Někdo nakupuje v tržnici u Vietnamců, jiný v Tescu, další na farmářském trhu u pěstitele. Já nemám psy na ozdobu, takže drobnou vadu v exteriéru odpustím, ale chci mít jistotu vyrovnaného a inteligentního zvířete, abych si ušetřil problémy a zvířeti trápení. A základem psychické pohody je nejranější péče, brzká socializace a luxusní odchov štěňat, což samo o sobě vylučuje aby se z chovu stal výnosný obchod jako je to v tomto případě. Sami jsme odchovali zatím jedna "papírová" štěňata a při propočtu výdajů a příjmů zůstal jen dobrý pocit, že jsme poslali do světa pěkná zdravá zvířata.

Bessy-krmiva's obrázek
Offline
Příspěvků: 6
Souhlasím s Vámi, že

Souhlasím s Vámi, že množitelství se bohužel stále ještě vyplácí a boj proti němu je obtížný. Pokud ale víte kdo a jak množí vystupte prosím proti takovému týrání zvířat a nahlaste množitele na veterinární správu, policii případně příslušnému úřadu. Neprodlužujte nečinností utrpení zvířat.
A pokud jste tak již učinil a dotkl se Vás můj příspěvek, omlouvám se, ale pokud si takových "podnikatelů" budeme všímat a upozorňovat na ně, určitě pomůžeme dobré věci.

Verena's obrázek
Offline
Příspěvků: 7
To je hrůza

Dobrý den, dovolím si reagovat na váš příspěvek.
Mít fenky jen pro množení, to je strašné....je mi jich moc líto a těch drobků taky... a určitě by se s tím mělo něco dělat, ale vím, jak to někdy chodí ... je to nahlášeno, dojde kontrola a stejně výsledek nula :-( . Přesto bych to asi nahlásila a ne jen na jedno místo.
Nám se už potřetí "podařilo", že hlas volání přírody byl silnější a obě fenky nám zabřezly zcela proti plánu. Nic o chovatelství nevím, ale myslím, že když člověk postupuje s láskou a "jako u dětí" :-) , tak se toho moc pokazit nemůže.
Držím vám palce, ať se to ve vašem sousedství nějak vyřeší ke spokojenosti pejsků malých i velkých.

Dino's obrázek
Offline
Příspěvků: 25
Všeobecně jsem také proti

Všeobecně jsem také proti chovu psů bez PP. Ale najdou se samozřejmě i výjimky, kdy takový pes s nadsázkou může být i lepší než s PP. Ovšem to riziko, že si nový majitel domů donese štěně, které je naprosto asociál, vyroste z něj úplně jiný pejsek než očekáváte a navíc si můžete domů donést vážně nemocného pejska plného parazitů a kdoví čeho dalšího. Mnoho plemen má pro chovnost podmínkou zdravotní podmínky, povahové testy při bonitaci atd....pejsek, který má pak štěňata bez PP ničím takovým pravděpodobně neprošel. Ano najdou se i mezi chovateli pod klubem tací, kteří zrovna nejsou značka ideál, ale nic není černobílé a všude se najde někdo špatný a někdo vynikající. A že za pejska nechcete zaplatit 6 tis. Ono když zaplatíte za toho ,,bezpapíráka´´ polovic a pak ejhle támhle problém, tamhle další......na veterině necháte mnoho tisíc. Ale co je nejhorší, nesocializovaného psa ze špatných podmínek nikdy nepředěláte na 100% pohodáře. Pejsek je závazek na mnoho let, který je sooučáští rodiny a nelze jej zahodit jako věc, protože nesplňuje naše představy do puntíku. Přemýšlejte prosím všichni než si pejska pořídíte a nestyďte se na štěňata chtít jet podívat předem a žádejte vidět rodiče. Je to o lidech, jakmile nebude poptávka......zákonitě opadne nabídka a díky tomu by takoví množitelé (lépe řečeno tyrani) zmizeli!!!

milujeme psy's obrázek
Offline
Příspěvků: 6
nekupujte psy od množitelů

Zcela s vámi souhlasím, je hrozné co jsou lidé schopni udělat pro peníze, vůbec je nezajímá utrpení zvířat, nezajímá je co prožívá majitel takto nemocných psů. Zajímají je jen utržené peníze. Bohužel i my jsme takto naletěli a koupili jsme nemocnou fenečku. Chtěli jsme mít jistotu, proto jsme se rozhodli pro fenečku s PP a obrátili s důvěrou v poradce chovu pro plemeno Tosa inu z CHS v Břeclavi, ti nám nabídli fenku z jejich chovu a věřte, že nebyla nijak levná, řekli jsme si, že v tomto případě se šetřit nevyplatí. Zajímali jsme se o zdraví rodičů a podle předložené dokumentace se vše zdálo v naprostém pořádku. Jaké bylo naše zklamání, když po 3 měsících nám fenka začala kulhat, těžce se jí vstávalo, byla brzy unavená, po konzultaci s veterinářem doporučil kloubní výživu a RTG. Rentgen potvrdil, že má oboustrannou těžkou dysplazii a že operace je nevyhnutelná. Kontaktovali jsme chovatele a ti k celé věci zaujali opravdu velmi nestandardní postoj, prý za zdraví ručí do 2 měsíců a za genetické vady neručí vůbec. Po zveřejnění výsledků RTG naší nemocné fenečky na sociální síti Facebook, se nám ozvalo obrovské množství lidí a to nejen z ČR, kteří dopadli stejně jako my, začali jsme malinko pátrat a zjistili jsme neuvěřitelné podvody co se dějí v této CHS. Od falšování RTG snímků až po vědomé množení na zvířatech, kteří přenášejí tuto bolestivou genetickou vadu. Již v minulých vrzích po stejných rodičích, co má naše fenka, se objevila v mnoha případech těžká dysplazie, a páni chovatelé (poradci chovu!!!!)stále nakrývali tyto jedince, místo aby je okamžitě vyloučili z chovu. Nyní vše řeší Státní veterinární správa a budeme doufat ve spravedlnost. Co tím chci říct, bohužel nejsou jen množitelé psů bez PP ale i ti co by měli dohlížet nad podmínkami chovu tyto podmínky porušují a z chovu si udělali pouze špinavý byznys.

Varníčková's obrázek
Offline
Příspěvků: 21
Chov pro peníze

Souhlasím s vámi, i v některých chovkách není vše v pořádku. Proto by si každý zájemce o psí miminka měl objet několik chovných stanic a porovnat podmínky chovu. Sama mám ch. st. moloss psů. Je to zodpovědnosti a starostí nad hlavu, jsou to členové mé rodiny, ať už mají chovnost nebo ne, všem se to nepodařilo, ale oni za to nemůžou, jsou tu na doživotní dovče. Dříve jsem měla dobrmánky bez PP, už nikdy. Odešli mi 3 z 5 na rakovinu a leukemii, zdraví nebyli, někteří se nedožili ani 2 let. Proto jsem si řekla, už nikdy bez PP. U dobrého chovatele je chov geneticky a zdravotně sledován. Obyčejně vás o ch. st. I nformuje vedení příslušného klubu, jak píšete o Tose, poradce chovu, to Vám řekli oni? Hledala jsem podle adresy ch. st., nevím, že by tam,p oradce chovu, někdo takový byl. Jestli máte s nimi problémy, obraťte se na klub, nebo přímo na ČMKU. Seberou jim chovku. Pořádám každoročně pracovní psí srazy, tam se pozná, kdo jaký je, kdo přijede a věnuje se pejsanům. No a neumím si představit, že by velcí psi vydělávali dobrému chovateli peníze. Spíše naopak. Investice, investice a zas investice. Buď to provozuju, že miluju psy, nebo to nemá smysl. Dovedete si, ostatní co nechovají, představit, dovolená neexistuje, volné odpoledne, co to je? To neznám. Doma na dvoře čisté oblečení? Chlupy v kafi, mobilu ....... prostě všude, doma na gauči, pustě mě alespoň na kousek, nemocná nebo stará zvířata. Že jsem cvok? Ano, ale bez toho to prostě nejde, nemá to jinak cenu dělat, věnovat pejsanům všechen volný čas a peníze. To bohužel množitelé nepochopí. Jsem na to sama a dá se to zvládat i bez velkomnožení. Hanka

sabatis's obrázek
Offline
Příspěvků: 1
obživa

Souhlasím s Vámi je to odporné,trestu hodné.Měl jsem taky co z dočiněním s tzv chovatelem množitelem.Jedná se jednu paní s male vesničce za Orlovou.Muj sen je mít čivavu a tak jsem na doporučení kamarada jel za tou paní přivitala mne venku a na polorozbořeném dvorku mi nabídla abych si sedl na improvizovanem posezení.Představili jsme se a pak to začalo donesla mi dva košíky plné malých štěňátek čivav a začala vyjednavat.Podotýkám že matky a ani otce těch štěňátek natož kde jsou chovany a v jakych podmínkach.Tak jsem odjel plný rozporuplného dojmu.Nakonec jsem si pořídil od seriozního chovatele čivavky a jsem rad že jsem to tak udělala kamarad ? ten si od té nejmenované paničky koupil za hříšné peníze štěnatka která než jak čivavy vypadají jak myšmaš krysaříka a čivavy.Proto nekupujte si od neseriozních lidí štěnátka bez pp jen je v tom nevědomky podporujete ja sam mam chovatelskou stanici čivav a mam je jako členy rodiny a nesnížil bych se k tomu aby to byli tovarny na štěňátka nikdy.

natulinka's obrázek
Offline
Příspěvků: 3
Chov bez PP

Nesouhlasím s těmi co říkají že psi bez PP jsou špatní, nekvalitní, jsou jen od množitelů. Já mám dva jorkšírky, oba bez PP a jsou naprosto čistí, plně socializovaní. To že nějaký pes nemá PP ještě neznamená že je horší než pes s PP!!! Budeme mít chov.st. jorkšírů, biewerů a spaltbiewerů, ale bez PP. Někdo nepotřebuje mít psy s PP, jsou úplně stejní akorát je tam známý původ! Psi s PP jsou podle mě jen na výstavy, krásu a nadřazenost a páníčci si tím chtějí jen něco dokázat. Psi bez PP jsou úplně stejní jako s PP, jen nemají prokázaný původ!!!!! A neznamená to že pes, který nemá PP je hned od množitelů!!

lojzík's obrázek
Offline
Příspěvků: 5
Rád bych chtěl podotknout, že

Rád bych chtěl podotknout, že pes bez pp, není stejné co pes od množitele. Tzv. množitel psi nedrží v důstojném zázemí, zvířatům se věnuje pouze za účelem množení. Fenek drží většinou několik, kříží i přímé příbuzné, s dědičnými vadami si hlavu neláme, neplatí vyřazování z chovu, jde pouze jen o kalkulaci a ekonomický výnos. Kvalita krmení těchto chovů je postavena na stejných principech, první měřítko je cena poměr množství. Chová psi, jak laboratorní potkany, tím přirovnáním nechci pohoršovat chov laboratorních potkanů, který má také své pravidla, myšleno jen obrazně. Prostě, mají mají větší množství jedinců, kterým nemohou věnovat péči, pokud se o péči dá mluvit. Krátce se to asi nedá shrnout, je potřeba mluvit o konkrétních případech. Stačí číst inzerci, tito inzerují neustále i několik plemen. Nutno podotknout, že i chovy s pp nemusí býti stoprocentní, ale je tu větší možnost dovolání, ale čeho se chcete dovolávat, když už máte vybudovaný citový vztah. Nejlepší vědět od koho kupujete, znát jeho chov, nebo někoho, kdo už potomky chovu má. A jedno přirovnání k zamyšlení, psa s papírama nechcete, ale parfumerii kupujete zajisté světových značek.

Agardan's obrázek
Offline
Příspěvků: 23
Moc hezky napsáno...

Naprostý souhlas. Psa bez PP bych prostě nekoupil a nerozumím lidem, kteří tak činí, přitom za televizi, kde není na co koukat s lehkým srdcem vycálují patnáct i víc tisíc. Za to by měli psa s PP jak lusk...

milujeme psy's obrázek
Offline
Příspěvků: 6
Chov pro peníze

Hani jedná se xxxxxxxxx v Břeclavi p.xxxxxx poradce chovu pro plemeno Tosa inu.
Podnět na přešetření porušování podmínek chovnosti těchto "chovatelů" jsem podala do klubu KMDPP (v němž mimo jiné dělají poradce chovu), na ČMKU i na státní veterinární správu. Bohužel všechno marné, nikdo se tím nezabývá, všem to je naprosto lhostejné. U nás jsou zákony bohužel na straně lumpů a ne na straně zvířat, která musí trpět jen kvůli zisku. Proto nic jiného nezbývá než praktiky těchto množitelů šířit všemi dostupnými kanály, abychom uchránili potecionální majitele psíků z takových "chovů" před budoucími problémy a hlavně abychom upozornili co možná nejširší veřejnost o žalostném přístupu takovýchto podnikatelů ke svým zvířatům a nepřímo snížili zájem o ně a tím předešli i další produkci těžce nemocných zvířat, kterým není pomoci...

moncicak87's obrázek
Offline
Příspěvků: 11
neznámý původ je právě ten problém

Dobrý den, průkaz původu vám přeci nedává žádnou povinnost chodit se psy na výstavy atd. Problém u psů bez průkazu původu je ten, že právě není znám původ. Protože to, že se u vašeho pejska neprojevila nějaká vada (myslím zdravotní, vzhledovou at vezme čert) ještě neznamená, že tuto vadu nemůže přenášet dále svým potomkům. U pejsků s PP původu se většinou kontrolují nejčastější nemoci již několik generadí, vše je uvedeno v PP rodičů, proto máte napříkalad jistotu, že maminka ani tatínek, ani dědeček nebo babička tuto vadu neměli. Když máte sice pěkného pejska bez průkazu původu ale nevíte nic o jeho rodičích a prarodičích, tak nemůžete vůbec vědět, jestli tam třeba není nějaký problém s povahou. Proto také v posledních letech neustále vidíme na ulicích netypické psy, kteří jsou agresivní, bojácní atd. Například york, který se bude bát lidí, nemá vůbec šanci být posouzen na výstavě a zo znamená být zbonitován a mít potomky. Ale člověku, který sice s dobrým úmyslem produkuje štěňátka bez PP to je jedno. Vybere psa na krytí z okolí, protože kdyby měl jet přez celou republiku, tak by to rozhodně cena štěňat nezaplatila, takže bere prostě to, co je a neřeší ostatní věci, zda se špatné povahové vlastnosti u pejsků nezdvojují. Potom jdete po ulici a chcete si pohladit malého Yorka a ten se paničce škrtí na vodítku, jen aby utekl z vaší blízkosti. Promiňte, ale tohle opravdu nechci a nepřijde mi na tom nic správného a rozhodně bych neřekla "pouze neznáte původ". Chovku si může dnes založit každý, tak proč si ji nezaložíte, když chcete odchovávat štěňátka?

Basenji's obrázek
Offline
Příspěvků: 12
Množitelé

Ahoj!
V tomhle s vámi souhlasím. Před deseti lety jsme takhle naletěli, chtěli jsme tetě a strejdovii koupit pejska ( přišli o svého pejska, umřel jim). Rozhodli se o plemeno kavalír king čárls španěl, neměli moc peněz a jsou v důchodu tak chtěli bez PP. Našli jsme inzerát na kavcalíry z Teplic. tak jsme tam zavolali a po dohodě jsme se pro štěnátko fenku vydali. Byla moc krásná. Maminku nám neukázali jen tetu. Měli tam ještě dalších deset štěnátek kavalírků.
VÝSLEDEK- V půl roce šla na první operaci nožiček ( dysplazie kyčelního kloubu), už byla na třech operacích. Víkm ještě o dvou sourozenců z téhož vrhu mají stejné problémy. fenka se jmenuje Betinka, je jejich miláček, mají jí moc rádi.
Nikdy nezapomenu když jsme si pro ní jeli jak to tam vypadalo, smrdělo to tam, štěnátka byla zavřená v malích kotcích. Pani se nám svěřovala že fenky mají každý hárání štěnátka, chudinky.
takže tímto apeluji nikdo si neberte psa od množitele.

Dynamic's obrázek
Offline
Příspěvků: 1
Množitelé

Naprosto souhlasím s moncicak87! Jaképak ne každý pes bez PP je od množitele. Vždycky mě pobaví řeči,jak existují "slušní chovatelé psů bez PP". To je nesmysl. Chovatelská etika to není jen samotná péče o psy. Ale chovatelství znamená cílený chov... A ten je bez znalosti původu nemožný. Takže ne každý množitel psů bez PP psy týrá a chová ve špatných podmínkách. Mnohý tak činí z neznalosti. Jsou tací, co štěnátkům pečlivě vybírají pánečky a dále se s nimi stýkají.. Ale chovatelství to není. Stejně tak mezi chovateli psů s PP se najde řada těch,co chovatelskou etiku porušují... Jenže tam je alespon teoretická možnost postihu. Stížnost na chovatelském klubu, odebrání registrace CH, nebo jen negativní recenze.. Ale kam si chcete jít stěžovat na anonymního množitele? Řekla bych to asi tak. I mezi chovateli s PP musíte ty opravdu poctivé a "dobré" hledat, ale mezi množiteli je nenajdete. Bez cíleného chovu to totiž nejde. A cílený chov nelze provozovat na zvířatech s neznámým původem. Takže dobrý chovatel "chov" bez PP provozovat nebude, protože dobrému chovateli nemůže být jedno, na čem chová...

jitka's obrázek
Offline
Příspěvků: 24
množitelé

Je to tak, pokud je to ve velkém bez pp, nahlásit na ligu ochránců psů. Jak zabránit těm jež jich maj mín, ale štenata skoro pořád? Toť otázka. Jediný co mě napadá, nedovolovat jim inzerovat zadarmo, ať platí za každý inzerát, to by je mohlo odradit. Jinak jak slyším, že si někdo kupuje čistokrevnýho psa bez pp, to né, není čistokrevnej, je to jako křířenec a ještě si někteří ríkaj o sumy, že to snad není možné, taková drzost.

Riellka's obrázek
Offline
Příspěvků: 11
Množitelé

Nejsem si jistá až tak přehnaným negativismem vůči bez papírovým psům. Nic proti takovýmto psům nemám sama mám doma křížence labradora z útulku a fenku německého boxera z chovatelské stanice s PP. I Mezi papírovými psy se mnohokrát stane že majitelé tyto psy využívají spíše k množení za peníze. A hlavně opodstatnění že díky PP vím o nemocech či jiných věcech které by stěně mělo dědit po rodičích? Fenka boxera každou zimu je na prášcích kvůli nastydlým ledvinám a dokonce jako jeden z mála boxerů které jsme měli v rodině jednoduše mívá v zimě kašel a to podotýkám že dle veškerých výsledků rodičú naší boxerky tak byli absolutně zdraví. A naše labradorka? máme jí 3 roky a nikdy jí netrápilo vůbec nic. To že někdo poznamenal že když chce psa tak jen s PP nedokážu si představit že takoví líde kteří nemají příjem nebo starší lidé kteří mají lásku na rozdávání by šetřili na psa s PP.

blankaryb's obrázek
Offline
Příspěvků: 1
Souhlasím s vámi, taky nejsem

Souhlasím s vámi, taky nejsem proti psům bez PP. Poslední roky si beru psi z útulku a na to jestli mají PP nehledím. Nyní mám fenku RTW a předtím jsem měla dobrmanku a obě bez PP a zdravé. U dospělého psa lze přeci zdrav. stav lépe poznat. Chudáci psi z útulku tak je skoro každý bez PP. Jsou lidi, kteří si kupují psi bez PP, od někoho, kdo má fenku, která z nějakého důvodu nemá papíry a tak jí chtěli jednou za život dopřát mít štěňata, musím uznat byl to bezva pes. Samozřejmě koupě psa od množitele to je něco jiného, ta bych psa nekoupila.

dědek's obrázek
Offline
Příspěvků: 1
psi bez PP

Dlouho jsem uvažoval jaký by měl být můj první pes. Přiměřený mému věku, abych byl schopen dát mu co potřebuje; abych ho fyzicky zvládl; abych měl s kým chodit na dlouhé procházky. Na konec po dvou letech hledání to vyhrála rasa Leonberger. Sežeňte takového psa v útulku! Seznámil jsem se majitelem feny a celý rok jsem se na ni chodil dívat. Pes kterého jsem si vybral byl z 2.vrhu Dnes má 5 let a celý dosavadní život je naprosto zdráv. Řeknete proč teda ne s PP? Důvod je jediný, protože jsem neměl zkušenosti a nechtěl jsem jej zničit. Podařilo se mi najít partu majitelů s PP a ti mě vzali mezi sebe, bez takových někdy až urážlivých poznámek jako čtu zde. Dnes po 5 letech mám vyhlédnutého Leona s PP. Dnes už vím že si budeme rozumět! Ještě k feně která je mámou mého psa. Před 3 léty byla nakryta potřetí a naposled. S jejími majiteli jsme ve stálém kontaktu. Co se týká množíren, je to hrůza, ale dokud tady budou zákony jaké jsou bude to stejné! Jediná cesta jak je zrušit je sbírat informace a nekupovat od nich. Lehko se řekne ale hůře koná.
A co se týká psa z útulku? snad nějakého malého kříženečka, ale velkého nikdy!!

lucye's obrázek
Offline
Příspěvků: 26
čtěte pozorně a nepřekrucujte

nikdo tady ale nic neříká proti psům bez PP ..... ale proti majitelům, kteří je bezhlavě množí a kterým je všechno jedno, všechno vědí nejlíp a zaštiťují se nesmyslama jako že PP pes je jen na výstavy a na chlubení, že bezPP mají pro ty chudáčky lidičky kteří nemají na štěně s rodokmenem, ti vykutálenější píšou že oni mají chovatelskou stanici na pejsky bez PP (takový nesmysl, jak kdybych si napsala na web že mám prezidentskou kancelář), že ti jejich pejsci jsou po PP rodičích ale nadpočetní z vrhu (další konina) a další a další nesmysly ..... a tím to nekončívá, někteří dokonce vytvoří vlastí PP na své tiskárně nebo kradou fotky PP psů a na svých webech je vydávají za rodiče svého vrhu ........ z "chovatelství" si berou jen ten název a peníze za štěně, pochybuji že platí daně, jsou registrování u chovatelského klubu který kontroluje jejich činnost, mají registraci na Českomoravské kynologické unii, jejich vrhy jsou dohledatelné, zabývají se počítáním koeficientu příbuznosti rodičů vrhu (jak by mohli, netuší kdo je s kým příbuzný), atd atd atd .....
A hlavně prosím vás nevěřte na "čistokrevné psy bez PP" ..... bezPP pes je proste kříženec a nikdo nemůže dokázat opak ....... právě proto že původ se nedá vystopovat .......
TAKŽE LIDIČKY, ROZUM DO HRSTI, VYKAŠLETE SE NA MNOŽITELE BEZ-PP PSŮ, pokud chcete křížence, běžte do útulku a udělejte dobrý skutek, pokud chcete štěně, kupte si ho s PP z prověřené chovatelské stanice a nepodporujte množírny. útulky praskají ve švech bez-PP pejskama, protože je to tak anonymní .... když nemá pes čip, je ničí ..... když přijde do útulku PP pes, podle čipu nebo tetování (jedno z toho má každý) se zjistí chovatelská stanice kde se narodil a chovatel má adresu majitele ... chovatel většinou pomůže i s kontaktováním majitele nebo pomůže najít adoptivní rodinu ..... prostě to není jen "jedna paní co má roztomilou fenečku kříženečku a moc si přeje štěňátka, protože je přece krásná a vedle mají tak krásného voříška a bude to krásný pár"......

Agardan's obrázek
Offline
Příspěvků: 23
Štěňata bez PP

Je to přesně tak, jak píšete, Lucye. U štěňat bez PP není jistého vůbec nic. Ani to, že se jedná o psa. :-) V Budapešti prý kdosi před léty koupil od Rusů mládě ledního medvěda, vydávaného za štěně huskyho. Nestačil se divit, jak "štěňátko" rostlo. Ale nevím, jestli je to pravda, lední medvěd je přísně chráněné zvíře. To by bylo na kriminál. Nicméně, i to se může stát, když chybí PP. Já osobně bych si byl ochoten pořídit bez PP pouze dospělého psa. Až budu starý, třeba vezmu nějakého hafana z útulku. Štěně bez PP však nikdy.

Ester's obrázek
Offline
Příspěvků: 38
množitelství bez PP

Jednoho dne mi pan doktor oznámil, že by mému otci prospělo mít pejska a chodit s ním na procházky... to už tak někdy bývá.. taťa šel do důchodu a nejlepším sportem byl gaučink a s tím začaly i zdravotní problémy. Tak sme si si bratrem říkali: koupíme psa, ale jakého do paneláku?? A vyhrála to čivava. Tak sme začali prohlížet inzerci. Psi s PP byli dost drahý a tak jsme se rozhodli pro pejska bez PP. Domluvili sme se hned a už vyrazili směr Hradec Králové. Smrad a bordel, který jsme viděli už na dvorku nás přímo odpuzoval. Paní nás ani nepozvala do domku a přinesla ve špinavé ošatce tři štěňátka. Jedno malé čivavátko mělo bouli na hlavě a bylo apatické a paní prohlásila: toho ne, ten spadnul na zen a stejně chcípne. Druhé štěně spalo.. Třetí štěně se k nám hrnulo takovou rychlostí jakoby mu šlo o život. Hned sme tý odporný množitelce vrazily 3000kč a popadli maličkou čivavu a frčeli domů.. Dali jsme mu jméno Čiki.. Je to malý ďábel. Ta vděčnost, že sme ho zachránili ta je na něm vidět pořát. Ale to ještě nic není. Kolegyně z práce též toužila po čivavě a tak si taky vybrala. Jela jsem s ní pro ni. Malá vesnička za Kopidlnem. Po příjezdu tam jsem zjistila, že je to docela známá chovatelka psů s PP. Psů a kočem bylo všude taková fůra, že sme nevěly kam se dřív podívat. Pozvala na nás do domu. Co dodat smrad a špína všude.. Zuly jsme si boty.. Hnus. Po domě všude klece se psy a kočkami a jejich mláďaty. Kolegyně si vybrala černou fenku a honem jsme jely domů. Já se musela hned doma vykoupat jak jsem celá smrděla. Kolegyně vykoupala jak sebe, tak raději i tu maličkou fenečku. Slovo zachránit čivavičce život bylo též na místě. Náš Čiky se má dobře, je zdravý, krásný a váží jen 1 kg.. takže taková miniaturka.. Ale moji kamarádky se čivaví holčička nedožila ani jednoho roku..bohužel zemřela na vadu srdce... Co k tomu dodat ????

Agardan's obrázek
Offline
Příspěvků: 23
Množitelství bez PP

Co k tomu dodat? Raději nic. Nemám slov... Jak jste mohla koupit štěně z takového prostředí? Spíš, než koupit štěně jste měla na takovou osobu upozornit veterinární správu. A další věc. Jak je možné, že jste tátovi kupovala psa vy? To nevíte, že psa si musí vybrat každý sám? A nejde jen o rasu, ale o konkrétní štěně. Pes není vysavač. Kdybyste koupili čivavu mně, poslal bych vás s ní do pr... protože já jsem na velké hafany. Měli jste alespoň představu o tom, jakou rasu preferuje váš otec? Vnutili jste mu psa, kterého ze slušnosti možná přijal. A to je španě, moc špatně. Mezi štěňátkem a příštím majitelem by měla přeskočit jiskra. Tak jako mezi mužem a ženou. Vždyť i zde jde o vztah, jde o cit. Je mi z vašeho psaní špatně.

Ester's obrázek
Offline
Příspěvků: 38
čivava

Táta vždycky chtěl čivavu. Jen sme původně chtěli červenou a nakonec máme bílou. Už při prvním pohledu, když jsme Čikinka přivezli domů, to byla láska na první pohled. Já osobně jsem také na velké psy a moje Akity se na něj koukají pohrdavě. Ale do paneláku je to docela výhoda.. Spinká v posteli, na procházky bere taťka i Čikinkovu tašku, kdyby byl unaven, tak se nese. A je pravda, že jsem tu paní ..ani tu druhou neudala... To byla chyba..

Agardan's obrázek
Offline
Příspěvků: 23
Sakra...

Chováte Akity, a tohle? Ćlověk by myslel, že chovatel tak náročných psů něco o kynologii ví. Jak jste mohla vzít štěně z množírny? To vám bylo líto peněz? Ty akiťáky máte předpokládám s papírama. No, ještě že tatínek preferoval čivavu.

Eref's obrázek
Offline
Příspěvků: 7
Vždy se najdou...

Nedá mi to abych nezareagovala. Máme chovatelskou stanici, rádi jedeme na výstavu, mám ráda štěňata, piplám se s nimi. Neprodáme jen tak někomu, záleží nám kam půjdou, ale také ve smlouvě zaručujeme novému majiteli spoustu věcí, jemu ku prospěchu. Např. i to, že pokud chce pejska na chov a z důvodu genetického zdraví nevyjde, dostane od nás zdarma štěně nové, pokud se bude řádně starat i o to s vadou!
Proč tedy píši komentář - více než cca 90% zájemců o štěně se nejprve zeptá ....jaká je cena vašeho štěněte?.... ten "lepší" se i představí. NIKDY jsem tomuto "zájemci" štěndo neprodala. Neptá se po zdraví, někdy ani po pohlaví, atd Dokud budou takoví lidé kupovat štěnda podle ceny a pokud možno co nejlevněji, jako pračku v akci, do té doby budou existovat množitelé ať již s PP nebo bez. Vím, že to nebyl případ pisatele prvního příspěvku, ale pokud kupuji živého tvora - budoucího člena rodiny, měl bych si zjistit co nejvíc informací. Tady nejde o důvěru, tady jde o 10 a více let společného života

Agardan's obrázek
Offline
Příspěvků: 23
Jaká je cena štěněte...

Vybafnout na chovatelku otázku ohledně ceny štěněte, aniž jsem se alespoň představil, prohodil s ní pár slov, je samozřejmě extrém (věřím, že i tací hňupi existují), nicméně si myslím, že daná otázka smysl má. Každý asi tuší, že pokud má zájem o čistokrevné štěně, nemůže ho chtít za pět prstů, jenže ceny čistokrevných štěňat se mohou dost výrazně lišit i v rámci jedné chovky. Záleží na výstavních úspěších rodičů. Štěně z jednoho vrhu může být za 15tis, z jiného klidně za 25tis. Rozdíl deseti tisíc není pro každého zanedbatelný, a ne každý nutně trvá na výstavních úspěších světové úrovně. Pro toho, kdo hledá "jen" zdravého, čistokrevného kamaráda bez dalších nároků, je otázka ohledně ceny štěněte namístě a slušného chovatele by to nemělo urazit.