8 posts / 0 new
Poslední příspěvek
Werunca93's obrázek
Offline
Příspěvků: 8
Potrebuju poradit

Ahoj vsichni konaci,potrebuji pomoc.Moje kobyla ma posledni dobou kasel,ale nema studene ani teple nohy,je aktivni,beha...nema ani rymu,vypada uplne v poradku ale sem tam silne zakasle ,ale ma ho spise suchy nez hlenity.Nemate neakou radu na leky nebo bylinky?dekuji moc za vse

Stefany's obrázek
Offline
Příspěvků: 1
kašel

ahoj může jít taky o nějakou alergií nebo možná začínající dušnost to se takhle nedá určit já to řeším pokud je to nachlazení tak uvařit heřmánek a pár kapek eukalyptu a smíchat se žrádlem ,když žere tak i inhaluje.Za pokus nic nedáš s pozdravem Stefany

Werunca93's obrázek
Offline
Příspěvků: 8
Tak moc dekuji,urcite

Tak moc dekuji,urcite vyzkousim a kolikrat denne asi toho eukaliptu a kolik litru toho hermanku,dekuji..:)

bianka's obrázek
Offline
Příspěvků: 14
Kašle kdy? Když je tepleji,

Kašle kdy? Když je tepleji, dusno, při zátěži, v boxe, v prašném prostředí, baští-li seno? Co takhle změřit dech? Dechová frekvence koně je od 8 do 16 dechů/min-V případě více odpovědí ano na mé otázky určitě neuškodí spíše veterinář. Je lepší jej volat vždy a zbytečně, než na poslední chvíli a pozdě.

bianka's obrázek
Offline
Příspěvků: 14
Když tedy žere seno? Že by

Když tedy žere seno? Že by dušnost? Najdi si o tom něco na netu a namáčej seno aspon 5 hodin před krmením. Dušnost může být i smrtelná, ale když se přizpůsobíš koni a jeho potřebám-bude to fajn.

Renesme's obrázek
Offline
Příspěvků: 1
Kašel

Já bych určitě zavolala veterináře. Kašel u koně je větší průšvih než třeba u nás a když už kůň kašle, je to špatné. Dušnost je všeobecný pojem pro více chorob a pak jejich následků. Je tvá kobyla očkovaná na Herpes viry?? Jestli ne, může to mít a kašle proto. Zavolej hned doktora, ať ji poslechne, nenech to rozjet, nebo to zanedbáš a je na světě další dušný koník. Někdo tu psal, lepší volat zbytečně, než pozdě-je to tak obzvlášť když jde o kašel. Věř mi, mám dvě kobyly a kdysi jsem to taky podělala. A dušnost nikdy nevrátíš-vlastně jo, někdy to jde, ale leze to do tisíců!!!!
Martina

jokers789's obrázek
Offline
Příspěvků: 1
Ahoj mám silně dušnou kobylu.

Ahoj mám silně dušnou kobylu. A kašel bych rozhodně nepodceńovala. Co nám zabírá je Mikrop Herbs - je to úžasná směs na dýchání - třeba na www.horsy.cz
Nedávám jí vůbec seno a dáváme jen senáž a jádro. Samozřejmě nesmí být ve stáji - nejlepší je 24/7 venku. Pokud ta možnost není, tak máčet seno, kydat a stlát, když je koník venku. Co nejméně prášit. pokud se dušnost rozběhne je to opravdu náročné a nejen finančně. Držím palce.

Akinana's obrázek
Offline
Příspěvků: 2
Důvodů může být mnoho,

Důvodů může být mnoho, alergie, nekvalitní seno ( prašné ), podestýlka - prašná - plesnivá sláma, piliny ( ty jsme v létě musely i kropit, aby se neprášilo ) prašný oves,... Kašle doma nebo i ve výběhu? Popřemýšlet :-)