8 posts / 0 new
Poslední příspěvek
Václav's obrázek
Offline
Příspěvků: 4
václav-vydra-koně-ceskatelevize.cz-ivysilani-reporteri-ct-kontroverzni-lecba-koni-s-dotaci

Viděli jste reportáž na ČT1? Herec Václav Vydra si myslí, že se vydal po stopách nového poznání, které předběhlo dobu.

Koně, které Václav Vydra ošetřuje na své farmě, nemají podkovy, jsou naboso a nepohybují se příliš lehce ani vesele. Našlapují opatrně a ztěžka, protože mají vystrouhaná kopyta, Vydra přesto věří, že jim to prospívá. Metoda jakým způsobem svým koním vystrouhává kopyta, pro její radikálnost se označje za krvavou a pro koně nesmírně bolestivou, která je na hranici
týrání zvířat. U Vydry jsou vidět koně odevzdaní se svěšenou hlavou, pohybují se pouze pomalu.

Ba dokonce na svou kontroverzní metodu dostal dotaci od ministra zemědělství Petra Bendla, který je navíc jeho kamarád.

Vydra říká: Kolika let se dožije takzvaně zdravý kůň? Chápu všechny veterináře, kteří vystudovali, a nechtějí zahodit 30 let své práce.

Z toho logicky vyplívá kolika let se dožije smutný a neveselý kůň.

Kozel zahradníkem? Viděli jste tu reportáž? Koukněte na to, stojí to za to, chtěl bych vidět tu reportáž, kdyby nešlo o určitou ikonu jako Václav Vydra, doposud v mých očích jako solidní, jak by ten report vypadal opravdově.

ceskatelevize.cz-ivysilani-reporteri-ct-kontroverzni-lecba-koni-s-dotaci

Dino's obrázek
Offline
Příspěvků: 25
JEDNOZNAČNÉ TÝRÁNÍ ZVÍŘAT

Reportáž jsem zhlédla a nevím jestli jsem z toho byla více smutná nebo neskutečně naštvaná. Evidentní týrání zvířat, které je legální jen díky tomu, kdo to provádí... Ano studuji veterinu, ale ne pro peníze nebo cokoliv jiného. Důvodem je blízký vztah ke zvířatům, snaha pomoci jim i jejich majitelům a jestli mi něco vadí, tak je to vědomé týrání zvířat. O co je horší, že se na takovou nesmyslnou činnost může plýtvat dotacema :o((( Zase má jednou někdo známosti na pravém místě aneb viditelné legální úplatky jsou v kurzu. Kůň, který je zdravý běžně neleží...u pana Vydry se koně stále válí ve výbězích místo toho, aby chodili, běhali. Je to zvíře, které je od přírody adaptované k tomu, aby i ve stoje spalo...protože musí být ve střehu kvůli predátorům. Tak jak může někdo říci, že kůň, který min. půlku dne tráví v leže a když jde, tak se sotva plazí a evidentně ho každý krok bolí, je zdravý kůň. Je to lež a taková ,,péče´´ o koně by měla být protizákonná!!!

pefa's obrázek
Offline
Příspěvků: 5
ROZPAKY

jakožto konák jsem velice "rozzlobená" i když u NÁS BY SPÍŠ SEDĚLO NASRANÁ....
pan vydra je sice dobrým jezdcem a kdysi býval i chovatelem než se začal srát do řemesla podkovářům..možná to myslel dobře a media zkreslují bohužel jsem ale viděla tu jeho ukázku nového zastrouhávání na videu ...a upřímně pan vydra by se měl starat aby měli koně co žrát ,měli dobrou fizičku,žili v čistotě a byli zdraví..KOPYTA..at laskavě přenechá odborníkum...je pravda že kun chovaný převážně venku nemusí být kuty pokud ovšem podává sportovní výkony mělby je mít...pokud nesportuje a sloužží jako parták na cesty..stačí jen dobře čistit ,zastrouhávat,zarašplovat a kun je spojený...nejlépe by udělal kdyby to vyskoušel na sobě...at si vystrouhá nehet až dokrve taky mu to nebude příjemné... :/

bafy's obrázek
Offline
Příspěvků: 73
Selský rozum

Výše zmiňovanou reportáž jsem neviděla a ani vidět nechci. Bohužel mi stačí publikované "odborné" články o již zmiňované metodě. Nejsem ani vystudovaná veterinářka či kovářka, ale u koní se pohybuji od nepaměti :-) Nejen že u nich pracuji, ale i chovám poníky. Myslím, že i "nekoňákům" dojde, že strouhání kopyt podle jedné stejné šablony je nesmysl-hloupost, či jak to nelépe nazvat. Každý kůň má jiný postoj, jiný tvar kopyt, jiný sklon ve spěnkách adt. A co jednomu může vyhovovat, to 10 dalším ublíží. Souhlasím s názorem, že koník na lehkou práci nemusí být kován (pokud mu to vyhovuje a pokud tak byl pozvolně naučen), ale koně v zátěži se bez podkov neobejdou, neboť pak trpí jejich pohyb.soustava. Je to i vlastní zkušenost-momentálně mám pony bez podkov a byly vždy mimo období, kdy jsem je využívala v zápřahu či intenzivně pod sedlem. Bez podkov se to nedalo :-) Stačí používat selský rozum a koukat na potřeby koní a ne své.
Jinak ta dotovaná klinika bude jak jinak než pěkný tunel. Je kousek od nás a zatím slyším jen samé drby :-/

neruda's obrázek
Offline
Příspěvků: 3
zaujatost ČT

Tak si tak říkám po posledních zkušenostech, že opravdu pokud člověk nezná konkrétní situaci, tak nějaký komentář v mediích pořádně ovlivní názor diváků nebo čtenářů a může být likvidační. Rád bych opravdu věděl jak je to doopravdy, kde je pravda. Prakticky bych v celé věci rád viděl posun a výsledky po nějaké době, celá reportáž mi připadne z dnešního pohledu jako velice jednoúčelová, že splnila co splnit měla a to udělat divákům názor. Sice je zde slyšet názory i bez bez medií, tak kde je dnes ta pravda, jak to s chovem bosých koní vypadá?
A v případě pana Vydry mne zajímá, jak se ho taková kampaň dotkla, zda stále setrvává ve svém směru a jaké důsledky taková proti kampaň má dopady, asi v jeho případě ne likvidující. Pro plno jiných by to byla těžká rána, taková kampaň. Máte podobné zážitky?

der komisar's obrázek
Offline
Příspěvků: 33
Vydra je,

sic se tak v televizi netváří, vůl, alespoň v očích některých koňařů.

vinetou's obrázek
Offline
Příspěvků: 85
my indiáni

Ahoj, měli jsme koníky bez podkov, proč se učit nové věci, proč učit přírodu, proč se neučit od přírody, stačí se podívat jak jsme to dělali my, my indiáni, pěkný den, váš náčelník Vinetou

Agardan's obrázek
Offline
Příspěvků: 23
my indiáni.

Hatatitla, kobylka slavného náčelníka Vinetoua možná nebyla podkutá, ale my už nedokážeme zahodit laptopy a přestěhovat se do vigvamů, abychom to dělali jako Indiáni. :-)